Wykonanie instalacji i wentylacji


Witamy Państwa na stronie firmy kompleksowo zajmującej się instalacją i wentylacją mechaniczną. Jest to dość niszowa branża, na którą jednak istnieje ciągłe zapotrzebowanie – dlatego też staramy się na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje, by niezmiennie stanowić najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących skutecznych opcji instalacyjnych i wentylacyjnych. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w tej działalności, na kanwie tego równocześnie posiadamy także świadomość, jak bardzo istotne jest prawidłowe wykonanie instalacji wentylacji.

Przede wszystkim chodzi o to, że prawidłowo wykonana instalacja i wentylacja to:

 • skuteczna, stała wymiana powietrza
 • zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza
 • uniknięcie dodatkowych kosztów (które mogłyby mieć miejsce z związku z błędnie wykonanym montażem)

Tak jak wspomnieliśmy na początku wykonywana przez nas instalacja i wentylacja to kompleksowe podejście do tematu, dlatego odpowiadając na potrzeby naszych klientów dbamy o zapewnienie jak najlepszych kanałów wentylacyjnych. Przedkładane przez nas kanały wentylacyjne są lepsze od tych proponowanych przez konkurencje z prostego powodu: są najlepsze. Niestety – znając tę branżę od podszewki dobrze wiemy, że często konkurencja nieuczciwie proponuje najtańsze przewody nieizolowane, i to nierzadko o naprawdę bardzo niewielkiej średnicy. Efekt? Zastosowanie tak nieizolowanych przewodów sprawia, że w założonej przez taką firmę instalacji wentylacji mechanicznej ryzyko powstania skroplin zwiększa się co najmniej wielokrotnie (!) My nie dopuszczamy do takiej sytuacji, bowiem oferowane przez nas kanały wentylacyjne są zawsze najlepszej jakości i odpowiedniej średnicy. Butwienie ścianek gipsowych okrywających przewody nie ma miejsca w przypadku oferowanych przez nas instalacji! Dlatego też decydując się na usługi naszej firmy w żadnym wypadku nie muszą się Państwo obawiać, że dom będzie musiał być w ciągu kilku lat całkowicie wyremontowany z powodu wad w instalacji wentylacji. Z nami nie ma takich numerów, u nas jest najlepsza jakość!

Dlaczego zatem warto postawić na na nas i nasze przewody wentylacyjne?

 • Ograniczenie do minimum wyżej wspomnianych zagrożeń.
 • Maksymalne wytłumienie charakterystycznych dla instalacji wentylacji szumów.
 • Do wentylacji stosujemy rury gładkie – generujące znacznie mniej hałasu, z racji tego że powietrze przechodzi przez nie z dużo większą łatwością.
 • Idealnie bo indywidualnie dostosowujemy średnicę przewodów wentylacyjnych do każdego jednego projektu.

Dlaczego odpowiednie określenie średnic rur wentylacyjnych ma tak duże znaczenie? Już spieszymy z wyjaśnieniem! W przypadku zastosowaniu zbyt wąskich rur niż jest to założone już w projekcie – opory instalacji będą większe niż pewne, co znaczy że zakłócenie jej działania będzie na porządku dziennym, a szumy będą nagminne. Nie dopuszczamy i nas do takiej sytuacji – zawsze instalujemy rury wentylacyjne najlepsze i zgodne z projektem!

Anemostaty – nie zapominamy i o tym „szczególe”

Jeśli nie wiedzą Państwo o co chodzi – co zrozumiałe – wyjaśniamy, że anemostaty to nic innego jak specjalnie zakończenia wylotów przewodów wentylacyjnych. Najważniejszym ich elementem jest obrotowy talerzyk anemostatu. To dzięki niemu w ogóle jest możliwa płynna regulacja natężenia przepływu powietrza. Stosujemy aluminiowe anemostaty zamiast stalowych z prostego powodu: dla Państwa wygody! Na tych z stali kurz osadza się dużo chętniej, przez co mieliby Państwo dużo więcej pracy z czyszczeniem rur całej wentylacji. Niezmiennie także pilnujemy, aby każdy z zainstalowanych przez nas anemostatów znajdował się w odpowiedniej odległości od centrali wentylacyjnej – to jest minimalnie 4 metry. To również z troski o zapewnienie Państwu jak największego komfortu, gdyż w ten sposób dbamy o lepsze tłumieni szumów, którego to zwiększa się proporcjonalnie wraz z zwiększeniem wyżej omawianej odległości.

Inne kwestie, o które dba nasz zespół specjalistów to:

 • dla skutecznego działania i zapewnienia jak najlepszej jakości powietrza zawsze instalowane są: czerpnia i wyrzutnia powietrza
 • odpowiednia centrala nawiewno-wywiewna (rekuperator)

Podsumowując, czyli dlaczego do instalacji i wentylacji warto wybrać właśnie naszą firmę?

O oferowanej w ramach naszych usług wysokiej jakości realizacji, chyba po tak szczegółowym opisie nie musimy już Państwa przekonywać. Nadmienimy jeszcze o pozostałych kwestiach, które mogą wpłynąć na Państwa ostateczną decyzję o tym, by planowana instalacja i wentylacja została zlecona właśnie nam:

 • doświadczony zespół pracowników
 • najlepsze na rynku ceny
 • terminowość realizowanych zleceń
 • szybki kontakt, uprzejmość
 • korzystanie ze sprawdzonych metod
 • wykorzystanie najlepszych materiałów i produktów
 • kompleksowe podejście do realizacji

Wykonanie instalacji i wentylacji z ramienia naszej firmy to gwarancja świeżego powietrza  z zewnątrz i sprawnego usuwania powietrza z wnętrza budynku. Wszystko odbywa się niemalże bezgłośnie i zawsze samoczynnie – nie muszą się Państwo o nic martwić, zajmiemy się wszystkim!

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko