Projektowanie wentylacji


W naszej szerokie, ale równocześnie wyspecjalizowanej ofercie mamy przyjemność przedstawić Państwu usługę projektowania wentylacji. Zanim jednak przejdziemy do objaśnienia, jak się to robi u nas – pozwolimy sobie przedłożyć kilka faktów na temat tego, dlaczego wentylacja już na etapie projektu powinna być szczegółowo przemyślana i przekazana w ręce specjalistów.

Skąd ta wiedza?

Proszę Państwa nie jest to żadnym zaskoczeniem, że odkąd w domach zaczęły się pojawiać wentylacje – równocześnie też zaczęły się pojawiać związane z nimi problemy. Niegdyś cyrkulacja powietrza miała miejsce tylko ze względu na szczeliny konstrukcyjne – wraz z postępem człowiek zauważył, że tak nie może być – a wentylacja domowa nie dość, że musi być ogólnie – to musi być prawidłowa przemyślana.

Nasza firma projektuje niezmiennie wentylacje, które:

 • zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza w budynku
 • są przyjazne dla zdrowia osób przebywających w budynku
 • zapewniają wysoki poziom komfortu
 • nie pozwalają na pojawienie się w budynku wilgoci, która mogłaby niszczyć konstrukcję

Na kanwie tego mogą mieć Państwo pewność, że każda wykonana przez nas praca związana z projektowaniem wentylacji jest niezmiennie nie tylko dobrze przemyślana, ale też zawsze idealnie dostosowana do potrzeb i wymagań każdego naszego Klienta indywidualnie. Wszystko po to, by móc się cieszyć jak najdłużej jej długim i efektywnym działaniem.

Projektowanie wentylacji – krok pierwszy

Nasze realizacje zawsze zaczynamy od określenie charakteru każdego pomieszczenia, bowiem z doświadczenia wiemy, że w projektowaniu instalacji wentylacyjnej to powinno być niezmiennie pierwszym i zasadniczym krokiem. Dla każdego miejsca projekt będzie wyglądał całkiem inaczej, nawet, jeśli pomieszczenia są o tej samej objętości to czynniki takie jak:

 • osobliwy charakter pomieszczenia
 • cel i przeznaczenie danego wnętrza
 • przewidywana liczba osób użytkujących pomieszczenie

będzie mieć duży wpływ na to, jak ostatecznie taki projekt wentylacji będzie wyglądać, dlatego tak ważne jest, by te kwestie ustalić już na samym początku.

Jak to wygląda w praktyce?

Zaczyna się od przyjęcia krotności wymian powietrza, jakie dotyczą całego obiektu. Zwykle krotność ta jest w wartościach pomiędzy 0,8 a 1,2.

Przykład:

Powierzchnia domu: 200 m

Wysokość domu: 2,8 m

Kubatura obiektu: około 560 m3.

Trzeba zachować ten wynik, by móc właściwie określić ilość  świeżego powietrza potrzebnego do dostarczenia do danej nieruchomości. Dopiero na kanwie tych obliczeń powinno się zacząć rozważać opcje najlepszego urządzenie dla danego budynku i jego parametrów. Musi to być urządzenie, które bez najmniejszej wątpliwości będzie nie tylko w stanie na danej przestrzeni pracować w odpowiedni sposób, ale tez nie będzie mieć problemu z pokonywaniem oporu, jaki będą stawiać na jego drodze różne przeszkody, takie jak na przykład:

 • przewody elastyczne
 • kolanka
 • trójniki

Stawiając na projekt wentylacji wykonanej przez naszą firmę mogą mieć Państwo pewność, że będzie ona posiadała następujące cechy:

 • wykonanie wysokiej jakości

To absolutna konieczność wszakże każda źle zabezpieczona czy nieszczelna instalacja wentylacyjna to oczywiście taka, która nie jest w stanie spełniać ustalonych założeń. To znów w oczywisty sposób przekłada się na fakt, iż przebywające w danym pomieszczeniu czy też budynku osoby nie mają szans na cieszenie się świeżym powietrzem, bo jego uzyskanie w takim wypadku zwyczajnie nie będzie możliwe.

 • estetyczne wykonanie

Nie ma co się oszukiwać – instalacje widać, dlatego w naszych projektach zwracamy uwagę na to, by wszelkie widoczne dla użytkowników danej przestrzeni elementy takie jak zawory powietrzne czy też nawiewniki były nie tylko funkcjonalne, ale też estetycznie przyjemne.

 • ekonomiczne rozwiązanie

Nie chodzi oczywiście o same koszty projektu, ale też o to by sam użytkowanie instalacji wentylacyjnej było na takim poziomie, na jaki Klient może sobie pozwolić. Uwzględniamy to pieczołowicie w każdym projekcie, a szczególnie w odniesieniu do kwestii związanych z zużyciem energii elektrycznej.

Dlatego też każda przez nas zaprojektowana wentylacja niezmiennie zapewnia dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza każdej znajdującym się w danym pomieszczeniu osobie – bez wyjątku. Jest to głównym celem każdego podejmowanego przez nas projektu! U nas nie ma miejsce na celowe obniżanie planowanej wydajności instalacji wentylacyjnej, aby na siłę zredukować koszty. Celem wentylacji jest niezmiennie dostarczanie wystarczającej ilości powietrza. Nie inaczej – tego pilnujemy, to jest naszą domeną.

Projektowanie systemów wentylacyjnych

Jest to nas proste zadanie, bowiem posiadamy w nim spore doświadczenie i korzystamy ze sprawdzonych technik pozwalających nam na takie wykonawstwo. Zawsze świeże powietrze i stała ochrona przed nieprzyjemnymi odorami – to pewność, jeśli wentylacja jest zaprojektowana przez naszych specjalistów.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat przedkładanych przez nas usług – zapraszamy serdecznie - nawet już dzisiaj do kontaktu!

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko