Kanały wentylacyjne


W związku z tym, że podchodzimy do naszych instalacji kompleksowo – nie zapomnieliśmy także o tym, by w naszej szerokiej ofercie znalazło się miejsce na ważny element każdego systemu wentylacyjnego: kanały zarówno okrągłe jak i prostokątne.

Kanały wentylacyjne prostokątne – zastosowanie, projekt, sprzedaż

Zastosowanie kanałów wentylacyjnych jest bardzo szerokie. Wspólnie z kształtkami tworzą w różnego rodzaju miejscach i nieruchomościach kompletny system wentylacji. Zwykle dopełnieniem kanałów wentylacyjnych są kształtki okrągłe, niemniej jednak jest kilka takich rodzajów miejsc, gdzie możemy mówić jedynie o kanałach wentylacyjnych dopełnionych kształtkami prostokątnymi, są to dla przykładu:

 • hale
 • budynku przemysłowe
 • inne obiekty
 • garaże

Skąd takie wymogi? Otóż muszą Państwo wiedzieć, że oferowane przez nas kanały wentylacyjne z kształtkami prostokątnymi idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje duża ilość powietrza, ale za to mała wysokość kanału. Do takich wniosków niezmiennie zawsze prowadzą stosowne obliczenia. Podchodzimy niemniej do realizacji każdego zamówienia na kanały wentylacyjne i kształtki bardzo pieczołowicie i indywidualnie. Nie ma znaczenia to, czy mówimy o kliencie indywidualnym czy też firmowym – zawsze pilnujemy tego, by każdy, nawet najmniejszy element był wykonywany dokładnie pod konkretną specyfikę z jednego z następujących materiałów:

 • ocynkowanego,
 • kwasoodpornego,
 • aluminiowego.

Jeśli tylko któryś z naszych Klientów ma takowe życzenie bądź potrzebę jesteśmy także zapewnić produkty w wersji izolowanej wewnątrz lub z płaszczem zewnętrznym.

Uwaga! Jeśli szukają Państwo kanałów wentylacyjnych prostokątnych przeznaczonych dla transportu na naprawdę duże odległości na specjalne zamówienie wykonujemy profesjonalne  półprodukty w kształcie litery L.

Kanały wentylacyjne okrągłe – zastosowanie, projekt, sprzedaż

Skoro zaprezentowaliśmy już Państwu nieco naszą ofertę w kontekście kanałów wentylacyjnych prostokątnych, pozwolimy sobie także na to w odniesieniu do tych typu okrągłego.

Jeśli chodzi o kanały wentylacyjne okrągłe, a ściśle mówiąc – o przekroju w kształcie okręgu to wszystkie przez nas oferowane są w zgodzie z najwyższymi certyfikatami. Sprzedajemy je dla ułatwienia i Państwa wygody w specjalnych odcinkach handlowych. Generalnie mamy przygotowanych kilka standardowych rodzajów kanałów wentylacyjnych tego rodzaju, ale możemy na specjalne życzenie wykonać również kanały z blachą o innej grubości czy też ze specjalnej blachy kwasoodpornej. Najważniejsze jest dla nas Państwa zadowolenie, jak również pełna poprawność całej instalacji – stąd przygotowanie niestandardowych kanałów wentylacyjnych nie stanowi dla nas żadnego nawet najmniejszego problemu!

Oferujemy kanały wentylacyjne okrągłe:

 • PVC
 • Pps
 • PP
 • PE

Kanały wentylacyjne i kształtki – informacje dodatkowe na temat bezpieczeństwa

Aby mieli Państwo pewność, że wszystkie prezentowane przez nas produkty są całkowicie w zgodzie z narzuconymi standardami i normami chcemy przytoczyć, o jakie normy dokładnie chodzi tak, by mieli Państwo 100 % do słuszności skorzystania właśnie z naszej oferty oraz ich zastosowania. Otóż wszystkie okrągłe kanały do wentylacji, które zostały wykonanie z PVC-U spełniają normę DIN 4740 Teil 1, natomiast kształtki o tym samym przekroju to norma DIN 4740 Teil 2. Produkty wykonane z PP i Pps są zgodne z normami DIN 4741 Teil 1 (kanały wentylacyjne) oraz norma DIN 4741 Teil 2 (kształtki).

Tak jak wspominaliśmy wyżej – możliwe jest także zamówienie u nas kanałów wentylacyjnych z innych materiałów, w razie pytań – zachęcamy do kontaktu. Bez względu jednak na to, na jakie produkty Państwo zdecydują się ostatecznie zapewniamy, że każdy jeden sprzedawany przez nas element niezmiennie jest zgodny z normami zakładowymi. Przykładamy się najbardziej jak potrafimy do każdego jednego zamówienia.

Na kanwie tego pragniemy przedstawić warunki w których mogą występować przedkładane przez elementy wykonane zgodnie z normami DIN.

Zgodnie z normami DIN wszystkie elementy mogą być występować w następujących wykonaniach:

 • -630 Pa, jeśli chodzi o niskociśnieniowe pe
 • -1600 Pa, jeśli chodzi o średniociśnieniowe pe
 • -5000 Pa, jeśli chodzi o wysokociśnieniowe pe

Natomiast w odniesieniu do wymiarów oferowanych przez nas kanałów wentylacyjnych pragniemy podkreślić, że pod uwagę bierzemy nic innego jak samą wielkość nominalną która stanowi umowny używana do oznaczania i obliczeń przewodów prostych i kształtek – jest to nic innego jak zewnętrzny wymiar boku znany jako - D.

Nie bez znaczenia jest również szczelność naszych produktów – jeśli chodzi o oferowane kształtki i kanały wentylacyjne, jeśli zostaną one spawane mają Państwo zapewnioną 100 % szczelność. Nie zapomnieliśmy także o tym, jak ważne jest to by kanały wentylacyjne były odpowiednio sztywne. Tutaj w celu osiągnięcia najlepszych parametrów zwracamy największą uwagę na to, o jakiej grubości materiały mowa. Jeśli potrzebują Państwo skorzystać z naprawdę dużych kanałów, które są wykonane z płyt typu zwijanego możemy polecić zastosowanie specjalnego rozwiązania, które ma na celu ograniczenie grubości  płyty. Jest to ożebrowanie wzmacniające.

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko